1U četvrtak, 18. studenog 2021. godine, u našoj školi održano je poučno, a uz to i vrlo emotivno predavanje koje je organiziralo Udruženje paraplegičara Unsko-sanskog kantona pod vodstvom  Alage Hozanovića i Almedine Čamdžić. Ovom su predavanju nazočili učenici završnih razreda Srednje medicinske škole i Opće-realne gimnazije. Ova dob učenika za ovo predavanje je izabrana zbog toga što su upravo oni početnici u upravljanju motornih vozila, odnosno budući vozači i izravni sudionici u prometu.

Cilj predavanja se odnosio na preventivno i neformalno učenje o posljedicama neodgovornog ponašanja u prometu (neprilagođene brzine, nepoštivanja prometnih znakova, vožnja pod utjecajem opijata ili alkohola i sl.)

Poseban dojam ostavila je članica udruženja Almedina Čamdžić koja je iskreno i s puno emocija podijelila svoju životnu priču i iskustvo života osobe s invaliditetom. Učenici su bili duboko dirnuti iskustvom nagle i duboke promjene koja se dogodila u Almedininom životu uzrokovane prometnom nesrećom. Njeno iskustvo života prije i poslije nesreće nije nikoga ostavilo ravnodušnim. Učenike je osobiti dirnula veličina njezina duha, borbe, snage i nade koja je potrebna da i u najtežim okolnostima ne posustanemo.  

Suradnja s ovim Udruženjem je izuzetno važna i korisna našim učenicima, ali i nastavnom osoblju. Ovom prilikom  zahvaljujemo Almedini kao i ostalim članovima Udruženja koji neumorno rade na osvješćivanju mladih o ponašanju u prometu.

 

20211118 151819

20211118 151854

20211118 152113

20211118 152704

Opća-realna
gimnazija

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

gimnazija upisSve o upisu

 

ISPITNI KATALOZI
ZA POLAGANJE MATURE
2021./2022.

katalozi maturaPOGLEDAJ KATALOGE

 

OSNOVNA ŠKOLA

Upis u prvi razred
OSNOVNE ŠKOLE
2022./2023.

prvasici 1
Sve o upisu

 

EKSTERNA MATURA
2021./2022.

eksterna matura 2
Sve o polaganju

 

PRODUŽENI BORAVAK
2021./2022.

produzeni banner
OPŠIRNIJE

 

Srednja medicinska
Škola

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

medicinska-skolaZašto upisati?

 

Stručni radovi učenika
strucni radoviopširnije

 

oesdPRIJAVI POLAGANJE ISPITA AUSTRIJSKE JEZIČKE DIPLOME
U SARAJEVU

PROČITAJ VIŠE

 

kriz

Katolički školski centar "Sv. Josip"

Osnivanjem KŠC-a Sv. Josip u Sarajevu započelo je katoličko školstvo u Bosni i Hercegovini u okviru Katoličkih školskih centara.

Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, nakon osnivanja KŠC-a u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije, ubrzo osniva ovakve školske centre u Zenici, Tuzli, Travniku, Konjicu i Žepču.

U sastavu Katoličkog školskog centra su tri škole: Osnovna škola, Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola, čijim radom koordinira ravnatelj mr. sci. Mario Ćosić.

Kontakt

Matična škola
 • Mehmed paše Sokolovića 11
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 225 775
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 
Područna škola
 • Vitomira Lukića 1
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 760 905
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
ksc

© 2008-2022 KŠC "Sv. Josip" Sarajevo. Sva prava pridržana.

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com