Padaj s neba roso sveta. Tim riječima uzdižemo svoje srce i svoje oči prema Onomu koji bijaše, koji jeste i koji dolazi. Započinjući svoj adventski hod, naše Škole na Stupu i Banjskom brijegu, svečano je upalila prvu adventsku svijeću. 

01 advent

Direktorica Marina Vrhovac i pomoćnica direktorice Ivan Mostarac Hrenovica, uz izrečenu molitvu, upalile su prvu svijeću.advent 03

 

advent 05

,,

Učenici su uz pomoć učiteljice Tamare Mišanović i vjeroučiteljice Mandalene Trgovčević pripremili prikladan tekst te njime predstavili značenje svake adventske svijeće. Potom je Ravnatelj Centra vlč. Mario Ćosić blagoslovio adventski vijenac na Banjskom brijegu, a isto to učinio je i vlč. Sandro Jurešić u školi na Stupu.advent 02

 

advent 04


advent 06

U ovome Došašću želimo da postanete svjesni kako smo Kristovim dolaskom postali svijetlom u Gospodinu te mu možemo ići u susret s upaljenim svjetiljkama. Paleći ove svijeće želimo da se u svakomu od nas, u našim obiteljima i našoj Školi umnaža svijetlo vjere, života milosti i žara ljubavi.

U nastavku vam donosimo tekst u kojem možete pročitati značenje četiri adventske svijeće na adventskom vijencu. 

PRVA SVIJEĆA
1 advent

Ja sam prva svijeća. Zovu me postilica ili prorokova svijeća. Simbol sam nade i  iščekivanja. Ljudi imaju velike i male nade. Jedni se nadaju boljoj ocjeni, a drugi zdravlju. Jedni se nadaju boljoj igrački, a drugi se nadaju korici kruha. 

Neka moje svijetlo bude toliko snažno da ispuni svaku nadu koja je u srcima ljudi, posebno nadu u radosni doček Isusova rođenja. Neka moje svijetlo uvijek bude u vašim srcima.

     

 DRUGA SVIJEĆA

   
2 advent

Ja sam druga svijeća. Zovu me pomirilica ili betlehemska. Simbol sam mira. Mir  je neprocjenjivi dar koji nam Gospodin daruje i koji jedino od njega dolazi. Ja donosim mir koji dolazi od Gospodina i želim ga podijeliti sa svima onima čije srce luta nemirnim ulicama, tražeći utjehu, ljubav i nadasve mir. Neka moje svijetlo uvijek bude u vašim srcima.


     
TREĆA SVIJEĆA    
3 advent

Ja sam treća svijeća. Zovu me pastirska. Simbol sam radosti.  Želim da se i ovog Adventa radujete i u iskrenoj radosti iščekujete blagdan Isusovog rođenja.  Vjerujte u radost i ona će se ostvariti. Radostan čovjek veselje je drugim ljudima. Neka moje svijetlo uvijek bude u vašim srcima.


     

ČETVRTA SVIJEĆA 

   
4 advent

Ja sam četvrta svijeća. Zovu me svijeća anđela. Simbol sam ljubavi. Želim da pored svega u srcu imate ljubavi. Ljubavi za drugoga, posebno onog najmanjeg. Želim da prihvatite sebe onakvi kakvi jeste, a svoga bližnjega ljubite kao sami sebe. Neka vam uzor u tome bude Isusova ljubav koja je jedina prava i savršena. Neka moje svijetlo uvijek bude u vašim srcima.


 

Opća-realna
gimnazija

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

gimnazija upisSve o upisu

 

ISPITNI KATALOZI
ZA POLAGANJE MATURE
2021./2022.

katalozi maturaPOGLEDAJ KATALOGE

 

OSNOVNA ŠKOLA

Upis u prvi razred
OSNOVNE ŠKOLE
2022./2023.

prvasici 1
Sve o upisu

 

EKSTERNA MATURA
2021./2022.

eksterna matura 2
Sve o polaganju

 

PRODUŽENI BORAVAK
2021./2022.

produzeni banner
OPŠIRNIJE

 

Srednja medicinska
Škola

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

medicinska-skolaZašto upisati?

 

Stručni radovi učenika
strucni radoviopširnije

 

oesdPRIJAVI POLAGANJE ISPITA AUSTRIJSKE JEZIČKE DIPLOME
U SARAJEVU

PROČITAJ VIŠE

 

kriz

Katolički školski centar "Sv. Josip"

Osnivanjem KŠC-a Sv. Josip u Sarajevu započelo je katoličko školstvo u Bosni i Hercegovini u okviru Katoličkih školskih centara.

Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, nakon osnivanja KŠC-a u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije, ubrzo osniva ovakve školske centre u Zenici, Tuzli, Travniku, Konjicu i Žepču.

U sastavu Katoličkog školskog centra su tri škole: Osnovna škola, Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola, čijim radom koordinira ravnatelj mr. sci. Mario Ćosić.

Kontakt

Matična škola
 • Mehmed paše Sokolovića 11
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 225 775
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 
Područna škola
 • Vitomira Lukića 1
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 760 905
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
ksc

© 2008-2022 KŠC "Sv. Josip" Sarajevo. Sva prava pridržana.

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com