OGLASNA PLOČA
OPĆA-REALNA GIMNAZIJA
KONAČNA RANG LISTA ZA PRIJAM U I. RAZRED OPĆE-REALNE GIMNAZIJE U ŠK. 2024./2025. GODINI
OPĆA-REALNA GIMNAZIJA I SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA - UPIS U I. RAZRED 2024./2025.
OBAVIJEST ZA UČENIKE NA KONAČNOJ RANG LISTI (I. UPISNI ROK - ONLINE UPIS)
RASPORED POPRAVNIH ISPITA U KOLOVOZU ZA ŠK. 2023./2024. GODINU 
OSNOVNA ŠKOLA
SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA
OPĆA-REALNA GIMNAZIJA
 
NOVOSTI
Da se marljiv trud, rad i zalaganje u konačnici uvijek isplate, dokaz su srednjoškolci Srednje medicinske škole Katoličkog školskog centra ‘’Sv. Josip’’ Sarajevo, učenici III.a razreda, smjer medicinska sestra-tehničar, koji su na kraju školske 2022./2023. godine ostvarili najbolji prosjek u Srednjoj medicinskoj školi, čak 4,13. Zahvaljujući Upravi KŠC-a, na čelu sa ravnateljem don Mariom Ćosićem i direktoricom Ivanom Šlipogor, koji su prepoznali marljivost naših učenika, Škola je odlučila nagraditi ih. Učenici su odlučili ne opuštati se, nego i dalje raditi na svom osobnom rastu i razvoju u svakom pogledu, te u duhu odgoja i obrazovanja izabrati da uživaju u daskama koje život znače te u pratnji razrednika Matea Vukoje, pogledati kultnu predstavu ’’Bullying Collection’’. Istoimena predstava emitirala se u poznatom Sarajevskom ratnom teatru SARTR-u, u srijedu, 25. listopada 2023. godine s početkom u 20:00 sati.
Bullying Collection govori o problemu vršnjačkog nasilja. Iza dramskog predloška stoje Nejra Babić, Aleš Kurt, Sam Guzman i Ian McWethy, a režiju potpisuje Aleš Kurt. Osam glumaca je kroz niz scena progovorilo o temi o kojoj naše društvo savršeno šuti, o tome kako naše školstvo svoje probleme, neznanje, nesnalaženje i strah, gura pod veseli i šareni bosanski ćilim.
Jedan dio problema nastaje zbog naše nesposobnosti da slušamo, da čujemo, da se povežemo sa vlastitom djecom. „Bullying Collection“ nudi fotografije, foto-robot nasilja, da bi ga lakše prepoznali, ulovili, zaustavili. Sjajni glumački ansambl SARTR-a, njih osam, posvećenih i preciznih, podsjećaju da se empatija vježba kao svako umijeće. Koreografija Branka Potočana uči da djeca, žrtve nasilja, o onom što ih muči, što ih razdire, najprije govore vlastitim tijelom, a tek potom, oni najsretniji, progovore i riječima. (SARTR ostaje mjesto na kojem se može čuti najbolja glazba. To je razlog više da povremeno zalutate u Gabelinu ulicu.)
„Obrati se za pomoć!“ poručuju glumci sa scene i pozivaju na razgovor. Medicina je, kažu, napredovala; u ljekarnama možete pronaći najraznovrsnije lijekove, od onih za rast kose do kapi za spavanje i za kurje oči. Ipak, iskustvo nas uči da je najučinkovitiji lijek, onaj isti sa kojim treba stavljati malu djecu na spavanje, ali koji treba primjenjivati i u svakodnevnici, frizerskim salonima, vjerskim objektima, prijateljskim odnosima – razgovor. Sarajevski ratni teatar nudi baš to. Ljekoviti razgovor, bez nuspojava. Riječ je bila na početku, pa ne smeta da bude i na kraju?!

Mateo Vukoja, prof.

Opća-realna
gimnazija

IZ PERSPEKTIVE UČENIKA
gimnazija upisZAŠTO UPISATI?

 
POGLEDAJTE AKTIVNOSTI
 

Srednja medicinska
Škola

SVE NOVOSTI
MedicinskaOPŠIRNIJE

 

TAJNIŠTVO
medicinska-tajnistvoradno vrijeme
sa strankama

PONEDJELJAK 10:00 - 12:00
13:15 - 16:15
SRIJEDA 10:00 - 12:00
13:15 - 16:15
PETAK 10:00 - 12:00
13:15 - 16:15
 

IZ PERSPEKTIVE UČENIKA
medicinska-skolaZašto upisati?

 

oesdPRIJAVI POLAGANJE ISPITA AUSTRIJSKE JEZIČKE DIPLOME
U SARAJEVU

PROČITAJ VIŠE

 

 

 

PRIJAVI NASILJE
među učenicima i nad učenicima

right arrow Prijavi svaki oblik nasilja
   

 

 

Prijavi korupciju

right arrow Ispuni online obrazac
right arrow Pošalji email
   

 

kriz

Katolički školski centar "Sv. Josip"

Osnivanjem KŠC-a Sv. Josip u Sarajevu započelo je katoličko školstvo u Bosni i Hercegovini u okviru Katoličkih školskih centara.

Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, nakon osnivanja KŠC-a u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije, ubrzo osniva ovakve školske centre u Zenici, Tuzli, Travniku, Konjicu i Žepču.

U sastavu Katoličkog školskog centra su tri škole: Osnovna škola, Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola, čijim radom koordinira ravnatelj mr. sci. Mario Ćosić.
KONTAKT KŠC "SV. JOSIP" SARAJEVO
 
pin 1 ADRESA
Mehmed-paše Sokolovića 11
71 000 Sarajevo, BiH
  PODRUČNA ŠKOLA
Vitomira Lukića 1, 71 000 Sarajevo, BiH
phone-call1 TELEFON
+387 33 225 775
  PODRUČNA ŠKOLA
+387 33 760 905
EMAIL
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
sustav skola logoksc 
ŠKOLSKI CENTRI U BiH 
 
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Sv. Pavao" Zenica
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Petar Barbarić" Travnik
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Sv. Franjo" Tuzla
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Bl. Ivan Merz" Banja Luka
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Don Bosco" Žepče
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Ivan Pavao II" Bihać

©2008-2024 KŠC "Sv. Josip" Sarajevo. Sva prava pridržana.
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com