OGLASNA PLOČA
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
O N L I N E  P R I J A V A  U Č E N I K A  I Z  D R U G I H  K A N T O N A
ZA POLAGANJE EKSTERNE MATURE I UPIS U SREDNJE ŠKOLE KŠC-a
OSNOVNA ŠKOLA
N A T J E Č A J   Z A   U P I S   D J E C E   U   P R V I   R A Z R E D
OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU 2024./2025. GODINU
OPĆA-REALNA GIMNAZIJA 
V R Š NJ A Č K E   I N S T R U K C I J E   -   II.   P O L U G O D I Š T E 
ZA UČENIKE OD I. DO IV. RAZREDA
OSNOVNA ŠKOLA
PISANE PROVJERE ZNANJA U II. POLUGODIŠTU 2023./2024.
SREDNJA MEDICINSKA ŠKOLA
PISANE PROVJERE ZNANJA U II. POLUGODIŠTU 2023./2024.
OPĆA-REALNA GIMNAZIJA
PISANE PROVJERE ZNANJA U II. POLUGODIŠTU 2023./2024.
 
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
FOTOGALERIJA 2023./2024.
   
NOVOSTI
Tradicionalno godinama unazad pa tako i ove godine učenici i djelatnici Katoličkog školskog centra „Sv. Josip“ u Sarajevu uoči Božića organiziraju Božićni koncert i bazar koji je humanitarnog karaktera. Ovogodišnji koncert nosio je naziv „Tiha noć, sveta noć – danas“ i bio je upriličen u subotu, 16. prosinca 2023. godine s početkom u 13:00 sati.
Koncert je započeo u prepunom auditoriju Centra pozdravnim govorom ravnatelja vlč. dr. Marija Ćosića, poslije kojega je uslijedio igrokaz „Tiha noć, sveta noć – danas“ u kojem je pokazana sva raskoš glazbenih i glumačkih izvedbi koje su se međusobno ispreplitale, dopunjavale i svojim izvrsnim umijećem slali poruku javnosti o komercijalizaciji Božića danas u XXI. stoljeću i uspoređujući kako jeto nekada bilo.
Na sceni su prikazane dvije obitelji, tradicionalna, ona koja je grlila ljubav, mir, radost, zajedništvo, veliki broj članova i ne mnogo toga materijalnog, koja je na Badnju večer palila svijeće, molila se Svevišnjem, uživala u skromnosti trpeze ali radosno, te moderna obitelj koja je sušta suprotnost od tradicionalne obitelji, raskošan bor, skupocjeni darovi, roditelji prezauzeti poslovnim obvezama, kako rekoše u jednom dijelu glumci Amal i Dorijan: „Pa kakav je ovo Božić? Najbolji, mi sami, hrpa poklona a svega na stolu“.
Za ljepotu i poruku ovog dijela božićnog ugođaja, uz glumce i zborove osnovne i srednje škole, najzaslužniji su koordinatori prof. Maja Fetahagić Bezdrop i prof. Mateo Vukoja, koreografkinja scenskog prostora prof. Ivana Mijić Čavlović i voditeljice zbora i orkestra osnovne i srednjih škola prof. Ana Andrle-Imamović i prof. Andrea Hadžidedić. U duhu zajedništva ovog prelijepog predbožićnog ugođaja učenicima, djelatnicima, roditeljima, posjetiteljima i organizatorima programa toplim riječima obratio se i zahvalio te svima čestitao Božić i predstojeću Novu 2024. godinu vrhbosanski nadbiskup mons. dr. Tomo Vukšić.

Po završetku koncerta preselili smo se u dvorište i hol škole gdje su nas srdačno dočekali učenici i djelatnici sa domaćim delicijama i rukotvorinama koje su pripremali učenici, njihovi roditelji i djelatnici Centra. Ove godine, po prvi put upriličena je i Božićna tombola za koju su bili zaslužni roditelji učenika naše škole. Akciji se odazvalo mnoštvo roditelja i doniralo preko 120 nagrada u vidu kućanskih aparata, prehrambenih i higijenskih potrepština. Izvlačenje tombole je započelo u 15:00 sati.
Budući da je bazar i ove godine kao i svih dosadašnjih godina bio humanitarnog karaktera, sav prihod od prodaje bit će namijenjen i proslijeđen za one najpotrebitije, obitelji naših učenika ali i druge koji su u stanju potrebe.
Hvala svima koji su dali svoj doprinos ovoj hvalevrijednoj manifestaciji. Radost darivanja je daleko veća i plodonosnija od radosti primanja. Tome nas uči Božić.

Sretan Božić i uspješnu Novu 2024. godinu svim ljudima dobre volje.

Opća-realna
gimnazija

IZ PERSPEKTIVE UČENIKA
gimnazija upisZAŠTO UPISATI?

 
POGLEDAJTE AKTIVNOSTI
 

Srednja medicinska
Škola

SVE NOVOSTI
MedicinskaOPŠIRNIJE

 

TAJNIŠTVO
medicinska-tajnistvoradno vrijeme
sa strankama

PONEDJELJAK 10:00 - 12:00
13:15 - 16:15
SRIJEDA 10:00 - 12:00
13:15 - 16:15
PETAK 10:00 - 12:00
13:15 - 16:15
 

IZ PERSPEKTIVE UČENIKA
medicinska-skolaZašto upisati?

 

oesdPRIJAVI POLAGANJE ISPITA AUSTRIJSKE JEZIČKE DIPLOME
U SARAJEVU

PROČITAJ VIŠE

 

 

 

PRIJAVI NASILJE
među učenicima i nad učenicima

right arrow Prijavi svaki oblik nasilja
   

 

 

Prijavi korupciju

right arrow Ispuni online obrazac
right arrow Pošalji email
   

 

kriz

Katolički školski centar "Sv. Josip"

Osnivanjem KŠC-a Sv. Josip u Sarajevu započelo je katoličko školstvo u Bosni i Hercegovini u okviru Katoličkih školskih centara.

Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, nakon osnivanja KŠC-a u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije, ubrzo osniva ovakve školske centre u Zenici, Tuzli, Travniku, Konjicu i Žepču.

U sastavu Katoličkog školskog centra su tri škole: Osnovna škola, Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola, čijim radom koordinira ravnatelj mr. sci. Mario Ćosić.
KONTAKT KŠC "SV. JOSIP" SARAJEVO
 
pin 1 ADRESA
Mehmed-paše Sokolovića 11
71 000 Sarajevo, BiH
  PODRUČNA ŠKOLA
Vitomira Lukića 1, 71 000 Sarajevo, BiH
phone-call1 TELEFON
+387 33 225 775
  PODRUČNA ŠKOLA
+387 33 760 905
EMAIL
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
sustav skola logoksc 
ŠKOLSKI CENTRI U BiH 
 
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Sv. Pavao" Zenica
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Petar Barbarić" Travnik
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Sv. Franjo" Tuzla
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Bl. Ivan Merz" Banja Luka
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Don Bosco" Žepče
KATOLIČKI ŠKOLSKI CENTAR
"Ivan Pavao II" Bihać

©2008-2023 KŠC "Sv. Josip" Sarajevo. Sva prava pridržana.
JSN Decor is designed by JoomlaShine.com