1


U srijedu, 21.11. 2018. god., učenici VII.a i IX.a razreda u pratnji nastavnica Ivone Čečure i Slađane Čelar krenuli su u Pozorište mladih...


U srijedu, 21.11. 2018. god., učenici VII.a i IX.a razreda u pratnji nastavnica Ivone Čečure i Slađane Čelar krenuli su u Pozorište mladih, gdje se igrala predstava „Svirala“, stvarana prema priči Ahmeta Hromadžića.U kazalištu je vladalo veselo ozračje, a učenici su bili zadovoljni što će zajedno gledati još jedno kazališno djelo. U „Sviralama“ sudjeluju i naši učenici: Sara Bilić iz VII.a i Ivan Bošnjak iz IX.a.Ovo je predstava koja je posebna iz više razloga. U predstavi igra sedamnaest djevojčica i dječaka, a neki od njih imaju Downov sindrom. Još uvijek nije poznato zbog čega nastaje ovaj poremećaj koji sprječava normalan tjelesni i mentalni razvoj djece. Downov sindrom pogađa sve rasne skupine i može se pojaviti u bilo kojoj obitelji, bez obzira na zdravlje roditelja ili način života. Ova predstava je inkluzivna, što znači da u njoj jednako sudjeluju zdrava djeca kao i ona s poteškoćama u razvoju. Sva su se djeca dobro snašla u svojim ulogama. Mnogo smo kao gledatelji naučili o tome koliko znači prijateljstvo i kako različitosti ne postoje kada su u pitanju iskrena prijateljstva. Uživali smo u predstavi koja je imala snažnu poruku: „Jedini način da imaš prijatelja, jeste da budeš prijatelj.“ Složili smo se da je pravi prijatelj onaj koji te cijeni i prihvaća takvim kakav jesi, koji ne vidi prepreke na putu približavanja, i onaj koji se trudi da te razumije.Bili smo ponosni na Saru i Ivana, učenike naše Škole, koje smo na kraju, kao i ostale glumce, pozdravili velikim pljeskom. Bila je to divna predstava i nadamo se da će biti još prilika da gledamo slična kazališna djela.

Autor teksta: Mia Popović, IX.a

Slike uredio: Mateo Bušić, IX.a

1

2

3

4

5

 

Opća-realna
gimnazija

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

gimnazija upisSve o upisu

 

ISPITNI KATALOZI
ZA POLAGANJE MATURE
2021./2022.

katalozi maturaPOGLEDAJ KATALOGE

 

OSNOVNA ŠKOLA

Upis u prvi razred
OSNOVNE ŠKOLE
2022./2023.

prvasici 1
Sve o upisu

 

EKSTERNA MATURA
2021./2022.

eksterna matura 2
Sve o polaganju

 

PRODUŽENI BORAVAK
2021./2022.

produzeni banner
OPŠIRNIJE

 

Srednja medicinska
Škola

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

medicinska-skolaZašto upisati?

 

Stručni radovi učenika
strucni radoviopširnije

 

oesdPRIJAVI POLAGANJE ISPITA AUSTRIJSKE JEZIČKE DIPLOME
U SARAJEVU

PROČITAJ VIŠE

 

kriz

Katolički školski centar "Sv. Josip"

Osnivanjem KŠC-a Sv. Josip u Sarajevu započelo je katoličko školstvo u Bosni i Hercegovini u okviru Katoličkih školskih centara.

Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, nakon osnivanja KŠC-a u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije, ubrzo osniva ovakve školske centre u Zenici, Tuzli, Travniku, Konjicu i Žepču.

U sastavu Katoličkog školskog centra su tri škole: Osnovna škola, Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola, čijim radom koordinira ravnatelj mr. sci. Mario Ćosić.

Kontakt

Matična škola
 • Mehmed paše Sokolovića 11
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 225 775
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 
Područna škola
 • Vitomira Lukića 1
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 760 905
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
ksc

© 2008-2022 KŠC "Sv. Josip" Sarajevo. Sva prava pridržana.

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com