dan_starijih_osoba

Kao i svake godine, i ovog 1. listopada obilježava se Međunarodni dan starijih osoba. Ove godine naša Osnovna škola Katoličkog školskog Centra “Sv. Josip“ ga je oblježila na malo skromniji način, zbog raznih ograničenja pandemije koju su najviše osjetile starije osobe. Na prvom satu druge smjene, prigodnim tekstom su se učenici upoznali sa zanimljivim podatcima o procjenama populacije starijih osoba.

Tako smo saznali da se do 2050.god. broj starijih osoba može povećati na više od 900 milijuna ljudi, što bi značilo da bi starije osobe mogle činiti više od jedne četvrtine svjetske populacije. Saznali smo kako se naš svijet prilagođava potrebama generacija koje su nas odgojile i stvorile svijet u kojem danas živimo. Tako smo uvidjeli da primjenjujemo sve pristupačnije načine prijevoza i da pokušavamo olakšati pristup raznim objektima i institucijama koje naši preci i dan danas koriste te pokazuju da su još uvijek jedna od aktivnijih populacija koja se brine o našem svijetu i o nama. Naša škola je opremljena s olakšicama za pristup školi koje postoje i za naše učenike, vjerne bake i djedove koji vjerno paze naše najmlađe učenike i žrtvuju se za sve nas. Na kraju, pozvali smo sve učenike da današnji dan obilježe kako god znaju, i zagrljajem i poljupcem, pozdravom ili osmijehom i da uljepšaju dan ljudima koji nas stalno paze i misle na nas.

Djelatnici i učenici Osnovne škole Katoličkog školskog centra „Sv. Josip“ žele svim starijim osobama sretan Međunarodni dan starijih osoba i zahvalu na svemu što čine.

Tin Bender Dobardžić, VIII.d

jpgjpg

Opća-realna
gimnazija

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

gimnazija upisSve o upisu

 

ISPITNI KATALOZI
ZA POLAGANJE MATURE
2021./2022.

katalozi maturaPOGLEDAJ KATALOGE

 

OSNOVNA ŠKOLA

Upis u prvi razred
OSNOVNE ŠKOLE
2022./2023.

prvasici 1
Sve o upisu

 

EKSTERNA MATURA
2021./2022.

eksterna matura 2
Sve o polaganju

 

PRODUŽENI BORAVAK
2021./2022.

produzeni banner
OPŠIRNIJE

 

Srednja medicinska
Škola

Upis u prvi razred
SREDNJE ŠKOLE
2022./2023.

medicinska-skolaZašto upisati?

 

Stručni radovi učenika
strucni radoviopširnije

 

oesdPRIJAVI POLAGANJE ISPITA AUSTRIJSKE JEZIČKE DIPLOME
U SARAJEVU

PROČITAJ VIŠE

 

kriz

Katolički školski centar "Sv. Josip"

Osnivanjem KŠC-a Sv. Josip u Sarajevu započelo je katoličko školstvo u Bosni i Hercegovini u okviru Katoličkih školskih centara.

Pomoćni vrhbosanski biskup mons. dr. Pero Sudar, kao promicatelj katoličkog školstva u BiH, nakon osnivanja KŠC-a u Sarajevu, u ime Vrhbosanske nadbiskupije, ubrzo osniva ovakve školske centre u Zenici, Tuzli, Travniku, Konjicu i Žepču.

U sastavu Katoličkog školskog centra su tri škole: Osnovna škola, Opća-realna gimnazija i Srednja medicinska škola, čijim radom koordinira ravnatelj mr. sci. Mario Ćosić.

Kontakt

Matična škola
 • Mehmed paše Sokolovića 11
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 225 775
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
 
Područna škola
 • Vitomira Lukića 1
  71 000 Sarajevo, BiH
 • +387 33 760 905
 • Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
ksc

© 2008-2022 KŠC "Sv. Josip" Sarajevo. Sva prava pridržana.

JSN Decor is designed by JoomlaShine.com